18
Вересень 2024року
організація діяльності
ліцензування

Ліцензії на зберігання пального: п’ять роз’яснень податківців

Тримайте огляд роз’яснень податківців щодо ліцензування зберігання пального. Що робити, якщо під час воєнного стану працювали з простроченою ліцензією? В які строки маєте сплатити чергові платежі? Відповіді на ці та інші запитання знайдете в добірці

Ольга Гонтаренко , експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Із 27 липня 2024 року набрав чинності Закон № 3817 (за винятком окремих норм). Попередній Закон № 481 втрачає чинність із 1 січня 2025 року. Проте до дня, коли Закон № 481 втратить чинність, застосовуйте його норми в частині, яка не суперечить положенням Закону № 3817 (п. 2 розд. ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3817).

Останнім часом податківці надали чимало роз’яснень щодо нового закону. Найцікавіші з них — у нашому огляді.

Переоформлення ліцензії

Чи подавати документи для переоформлення ліцензії, якщо змінилися зазначені в ній відомості?

До 2025 року відомості у ліцензіях змінюють за старим механізмом, визначеним у статті 15 Закону № 481.

Якщо до 1 січня 2025 року змінилися відомості, зазначені в ліцензіях, у місячний строк із дня внесення таких змін сповістіть про це орган, що видав ліцензію. Йдеться про зміни в ліцензіях на право зберігання пального (найменування юридичної особи або прізвище фізичної особи, місцезнаходження або місце проживання тощо). У цьому разі подайте заяву довільної форми про переоформлення ліцензії і документи, що підтверджують зміну відомостей (ЗІР, категорія 113.02).

Припинення діяльності, що підлягає ліцензуванню

Що має зробити суб’єкт господарювання, який у період воєнного стану і до 27.07.2024 припинив провадити ліцензовану діяльність?

Протягом двох місяців після місяця, в якому Закон № 3817 наб­рав чинності (до 30.09.2024):

  • подайте до органу ліцензування у довільній формі заяву про припинення дії ліцензії у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
  • сплатіть чергові платежі за ліцензію, яких не сплатили за період до дня припинення діяльності, що підлягає ліцензуванню (ЗІР, категорія 113.04).

Несплата чергових платежів

Що має зробити суб’єкт господарювання, який протягом воєнного стану до 27.07.2024 зберігав пальне на підставі ліцензії, строк дії якої сплинув у цей період, або не сплачував за неї чергових платежів?

Суб’єкт господарювання, який протягом воєнного стану до 27.07.2024 зберігав пальне на підставі ліцензії, строк дії якої сплинув у цей період, і не отримав нової ліцензії, протягом трьох місяців, наступних за місяцем, у якому Закон № 3817 набрав чинності (до 31.10.2024), зобов’язаний:

  • подати заяву про отримання нової ліцензії;
  • сплатити чергові платежі за ліцензію, яких не сплатив протягом зазначеного періоду, в т. ч. за період із дня закінчення строку дії раніше виданої ліцензії до 31.10.2024 або до дня отримання нової ліцензії (п. 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817).

Суб’єкт господарювання, який у зазначений у запитанні період зберігав пальне на підставі ліцензії, строк дії якої не сплинув у такий період, але за якою не сплатив чергових платежів, протягом трьох місяців, наступних за місяцем, у якому Закон № 3817 набрав чинності (до 31.10.2024), зобов’язаний сплатити чергові платежі за ліцензію, яких не сплатив протягом зазначеного періоду (ЗІР, категорія 113.04).

Залишки пального на територіях бойових дій

Чи вважають безліцензійною діяльність зі зберігання пального платниками, у яких сплинув строк дії ліцензії і за даними бухобліку на 27.07.2024 обліковуються залишки пального в місцях провадження діяльності, розташованих на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях?

Ні. Не потрібно отримувати нову ліцензію суб’єктам господарювання, у яких протягом воєнного стану до 27.07.2024 сплинув строк дії ліцензій на право зберігання пального, право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки та які за даними бухгалтерського обліку на 27.07.2024 мають залишки пального в місцях провадження діяльності, розташованих на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, включених до Переліку № 309.

Господарську діяльність зі зберігання пального, що провадили такі суб’єкти господарювання, починаючи з дати завершення строку дії відповідної ліцензії не визнають такою, що провадили без ліцензії. Ця норма діє до завершення активних бойових дій або тимчасової окупації та протягом трьох місяців після дати завершення цих подій (п. 6 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817; ЗІР, категорія 113.04).

Пальне для генератора до 2000 л

Чи повідомляти податківців про зберігання пального для заправлення електрогенератора обсягом до 2000 л?

Так. Суб’єкт господарювання має повідомити ДПС про зберігання такого пального будь-яким засобом зв’язку.

Адже облік пального в системі електронного адміністрування реалізації пального відбувається автоматично. Тому суб’єкти господарювання, які зберігають пальне для електрогенераторів, мають бути внесені до електронного реєстру суб’єктів господарювання, які мають право зберігати таке пальне без наявності відповідної ліцензії (ЗІР, категорія 113.04).  

  1. Переоформлення ліцензії
  2. Припинення діяльності, що підлягає ліцензуванню
  3. Несплата чергових платежів
  4. Залишки пального на територіях бойових дій
  5. Пальне для генератора до 2000 л

Календар-шпалери для робочого стола на жовтень
№ 18, 2024
Держпідтримка аграріїв, які використовують меліоровані землі